OCZ se vrací na grafický trh

OCZ Re-Enters Graphics MarketOCZ Technology Group, technologická společnost se sídlem v Sunnyvale, opustila trh grafických karet již před lety, aby se zaměřila na vysoce výkonně a vysoce spolehlivé paměti. Na tomto poli se OCZ celkem dařilo a stala se jednou z nejpopulárnějších značek pro herní nadšence.

V těchto dnech společnost ohlásila svůj návrat do světa grafických karet. OCZ je připravena na trh dodat své vlastní GPU řešení pro herní nadšence, pod označením OCZ NVIDIA GeForce® 8800 GTX 768MB PCI Express®.

Karta OCZ 8800 GTX bude taktována na 575MHz GPU, s 1800MHz pamětí 768MB technologie GDDR3. Tyto parametry nejsou samy o sobě s procesorem 8800 ničím výjimečným, OCZ však přináší několik vylepšení, která ji udělají mnohem atraktivnější pro nadšence. Jedno z vylepšení je před-ukládání obrazovek do paměti pro dosažení lepšího taktovacího potenciálu.

OCZ Re-Enters Graphics Market

I když OCZ vůbec neuvádí konkrétní možnosti přetaktování, technologický viceprezident pro marketing a komunikaci, Alex Mei říká “Nabídkou nejlepších komponent a vhodným bufferováním jsme schopni dodat opravdu nejlepší hardwarovou platformu pro nadšence, kteří chtějí přetaktovat. Umožníme jim tak dosáhnout výkonu dle individuálních požadavků.”

Nové karty se na pultech objeví v průběhu nejbližšího týdne a budou dražší než i tak celkem finančně náročné 8800s. Nicméně, bude zajímavé, jak jméno OCZ, které v oblasti pamětí znamená opravdu špičku, bude konkurovat celé škále dalších prémiových grafických karet, jako například BFG.