Indie

Nástup digitální animace je spjatý s liberalizací Indické ekonomiky, která otevřela schopnosti zdejších lidí animačním producentům a investorům. India nabídla výhody nízkých produkčních nákladů, silných kreativních a technických dovedností a velkého množství lidí mluvících plynulou angličtinou. Zakázkové práce pro zahraniční společnosti pomohly Indickým studiím vybudovat domácí animační trh se kterým se objevil příval reklam, TV show, vzdělávacích videí, a dokonce i celovečerních filmů (Sindibád, Alibaba, Pabdavas atd.). Studia rozšiřují své technické dovednosti a zahrnují 2D a 3D animaci, počítačové speciální efekty, a živé akce do svého portfolia.

Velká studia po celém světě se stále častěji spoléhají na Indické talenty a lidské zdroje, i když například kvůli nedostatku kvalifikovaných lidí Indické společnosti ještě nedosáhly na první ligu v kvalitě provedené práce.

Jedna z největších společností oboru počítačové grafiky Pentamedia Graphics má sídlo v Indii. Ostatní velké animační domy v Indii zahrnují například Color Chips, Compudyne Winfosystems, Crest Animation Studios, Jadoo Works, Toonzanimation India a UTV Toons.

  • V Indii lze zaznamenat značný nárůst outsourcingu 2D i 3D animací, v roce 2004 bylo v oboru zaměstnáno 31 000 lidí
  • Animační průmysl Indie roste tempem 35% ročně, co je ze značné části způsobeno zakázkami ze Severní Ameriky a Evropy
  • V Indii je zhruba 50 animačních studií, soustředěných převážně ve městech, jako jsou Bombaj, Hyderabad a Bangalore
  • Indie má jednu z nejnižších cen práce, co z ní děla atraktivní destinaci pro animační outsourcing. Cena zakázky jedné hodiny animační práce v Indii vyjde zhruba na 60 000 USD
India

 Zdroj: 3D World (text) + Digital Vector (statistiky)