VICON WORKSHOP 22. 3. 2014

Otevíráme pro Vás celodenní workshop se systémem motion capture v softwaru VICON. Workshopu se může zúčastnit kdokoliv, se základními znalostmi práce s PC. Z důvodu naplnění kapacity je minimální počet účastníků 15 a místo je proto nutné si rezervovat a to do 7. března 2014 na [email protected]

Pro všechny zúčastněné bude k dispozici parkování u budovy školícího centra. V pauze na oběd je možné navštívit restauraci nebo menzu v areálu Strahovských kolejí.

vicon promo final cz 72dpi

INFORMACE O MOTION CAPTURE

Jako jediná škola v Evropě umožňuje SPAFi svým studentům, členům a i všem ostatním, kteří mají zájem, přístup k systému MOTION CAPTURE (3D snímání pohybu).

Motion capture (též známý jako MOCAP) je považován za velice kontroverzní nástroj pro tvorbu. Šetří čas a vytváří přesné kopie pohybu, ale je zase omezen na pohyby, které jsou anatomicky možné. V biomechanice, sportu a tréninku mohou data v reálném čase poskytnout nezbytné informace pro diagnostiku problémů nebo pomoci navrhnout cestu ke zlepšení výkonů. Úsilí nutné pro vyčištění dat z motion capture v minulosti často vyžadovalo tolik času, jako kdyby animátor připravil celou animaci od začátku sám. Díky vývoji na straně výrobců motion capture systémů, jako i díky množství softwarových firem se motion capture stal použitelným nástrojem pro generování exkluzivních animací.

Motion Capturing je technologií pro digitální zaznamenávání reálných pohybů člověka, nebo zvířete a získání sady dat pro nejrůznější použití. Existuje několik zajímavých technologií pro snímání pohybu. Většina z nich je založena na sledování značek umístěných na těle herce (ale například exoskeletonové systémy nepoužívají značky vůbec). Počítačový software k motion capture zaznamenává a vypočítává pozice, úhly, rychlosti, zrychlení a impulzy, a poskytuje tak přesnou digitální reprezentaci pohybu.

Jeho použití může přinést značné úspory nákladů, které by jinak byly vynaloženy na animátora, který připravuje každý snímek zvlášť nebo pomocí sofistikovanějšího software s použitím klíčových snímků.

cena 1 300,- Kč, cena je s DPH
termín: 22. 3. 2014

ROZVRH

10:00 začátek
seznámení s VICON a jeho popis
možnost vyzkoušet si nasnímání vlastních pohybů

13:00 – 14:00
pauza na oběd

14:00
popis a zpracování nasnímaných záběrů
a jeho využití na konkrétních modelových situacích
probírání dalších možností využití

17:00 konec

16:00 – 19:00
volná diskuze a odpovědi na případné otázky

 

Přihláška zde!

 

mapa 00