ILM se loučí se svou výrobní divizí

Je to konec jedné éry speciálních efektů.

Industrial Light & Magic, patřící společnosti Lucasfilm, vede jednání o prodeji své divize fyzické produkce, čímž najde útočiště pro poslední zbytek svého původu –  dům speciálních efektů z modelů a miniatur.

Kupujícím je Mark Anderson, původní modelář ILM, který pro ně pracoval více než 15 let.

Jednotka se přejmenuje na Kerner Optical, jméno má pro svojí prostory v bývalém pronájmu ILM na Kerner Avenue v San Rafael (v Kalifornii), a bude se zabývat veškerou fyzickou produkcí včetně modelů, miniatur a prací na scéně.

Další perličkou je, že Kerner Optical bude vyhledávat prázdná místa, zakázky, které by ILM jinak nerealizovala. Kerner se stane preferovaným subdodavatelem ILM.

Divize fyzické produkce se nikdy nepřestěhovala se zbytkem ILM do nového sídla v Lettermanově centru digitálních umění (Letterman Digital Arts Center) v parku Presidio v San Franciscu.


Americká National Medal of Technology
udělena ILM za rok 2004.

S posunem k digitálním efektům přišlo ILM na to, že neutáhne plně zaměstnávat a nemůže si tak dovolit tuto část firmy.

Mimochodem, svého času právě tato divize formovala ILM. Společnost vlastně vyrostla z malého týmu, který připravoval hvězdné souboje a další filmové triky pro megahit George Lucasa “Hvězdné války” z r. 1977.

Hlavním cílem je zachovat pro zaměstnance všechno tak, jako na to byli zvyklí, jak řekl mluvčí Lucasfilm.

Minulé úterý o svém záměru informovala společnost své zaměstnance s tím, že doufá v uzavření obchodu v nejbližších 60 dnech. Lukasfilm poukázal na to, že oznámení přišlo s předstihem s ohledem na dlouhodobé věrné zaměstnance, obchod nicméně ještě není uzavřen.