Autodesk představuje AutoCAD 2014 a AutoCAD LT 2014 for Mac


Autocad-2014-for-mac-badge-1000px
Autodesk, světový lídr v oblasti 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, představil softwarové verze AutoCAD 2014 for Mac a AutoCAD LT 2014 for Mac. Nejnovější verze vlajkových 2D a 3D návrhových aplikací společnosti Autodesk byly vyvinuty pro platformu OS X a zařízení Apple a jsou dostupné globálně. Mezi hlavní inovace nové verze patří mimo jiné podpora vysokého rozlišení displejů Retina s 13“ a 15“ úhlopříčkou u MacBook Pro, synchronizace s cloudovými službami Autodesk 360, funkce Package Drawing, lepší zabezpečení softwaru a další.

AutoCAD 2014 for Mac představuje jednu z prvních profesionálních softwarových aplikací s podporou displeje Retina, díky čemuž poskytuje uživatelům mimořádný grafický zážitek. AutoCAD 2014 for Mac rovněž obsahuje synchronizaci s cloudovou platformou Autodesk 360, novou funkci Package Drawing (obdoba eTransmit v AutoCAD pro Windows), zvýšení výkonnosti a lepší uživatelské rozhraní.

Uživatelé aplikace AutoCAD for Mac patří mezi velké nadšence. Věnovali jsme proto maximální úsilí tomu, abychom v nejnovější verzi reflektovali jejich nejčastější požadavky,“ říká Amy Bunszel, viceprezident divize produktů AutoCAD ve společnosti Autodesk. „V praxi to znamená, že naši zákazníci nyní mají nástroj pro rychlejší a preciznější práci a designéři budou moci lépe a efektivněji spolupracovat se svými týmy.“

Inovace produktů AutoCAD 2014 for Mac a AutoCAD LT 2014 for Mac jsou výsledkem náročné vývojové práce s cílem nabídnout zákazníkům maximální uživatelský komfort a propojit je na platformě Autodesk 360 prostřednictvím přístupu ke cloudovému úložišti a spolupracujícímu prostředí. Mezi klíčová vylepšení patří:

  • Podpora displeje Retina: AutoCAD nyní plně podporuje displej Retina s vysokým rozlišením s úhlopříčkou 13“ a 15“ u počítačů MacBook Pro.

  • Synchronizace kreslení: přímý přístup k souborům v cloudovém prostředí Autodesk 360 a jejich synchronizace mezi počítačem a cloudem.

  • Funkce Package Drawing: obdobně jako funkce eTransmit v aplikaci AutoCAD pro Windows umožňuje rychle ukládat související soubory do komprimovaného souboru a zajistit tak snadnou distribuci nebo uložení.

  • Online pomoc: zde byly provedeny změny s cílem zajištění rychlejší asistence pro zákazníka.

  • Lepší zabezpečení softwaru: vyšší úroveň zabezpečení softwaru a prevence spouštění neautorizovaných nebo škodlivých AutoLISP aplikací.

Poslední verze aplikace AutoCAD for Mac poskytuje nové funkce, které nesmírně pomáhají v každodenní práci,“ říká Jim LaPier, zakladatel společnosti IMPACT Design, americké školicí a konzultační společnosti. „Podpora technologie Retina z něj udělala CAD program s nejvyšším možným rozlišením, který kdy byl na trhu. V konečném důsledku to znamená méně unavené oči a jasné a čisté kresby na obrazovce. Mí zákazníci nemohou uvěřit, jak jasně jejich kresby vypadají na mém laptopu. Navíc došlo k vylepšení nápovědy a ke zviditelnění těch nastavení, která v minulosti byla těžko k nalezení.“