Maxon uvádí Cinema 4D R10 Engineering Edition

Maxon Introduces Cinema 4D R10 Engineering Edition MAXON hlásí okamžitou dostupnost svého značkového nástroje CINEMA 4D R10 Engineering Edition.

Tento výkonný software umožňuje profesionálním inženýrům – dokonce i těm bez grafického vzdělání – rychle vytvářet high-end vizualizace za použití jejich vlastních CAD souborů. Vylepšený management scén, kontextová nápověda a integrované renderovací náhledy jsou jenom částí mnoha dalších vylepšení, které mohou uživatelé využít.

Společnosti jako Sony Imageworks, BBC nebo RTL oceňují CINEMA 4D pro jeho jedinečný rendering. Výrobci včetně BMW, Vitra, Siemens a Flextronics spoléhají na CINEMA 4D při tvorbě vysoce kvalitních vizualizací. Nezáleží na tom, jaká velká nebo malá vaše společnost je, Engineering Edition a Hollywoodem prověřené renderovací schopnosti CINEMA 4D jsou perfektní kombinací pro rychlou tvorbu úžasných vizualizací s využitím CAD souborů.

User Interface

Přehled nejdůležitějších funkcí:

  • Uživatelské prostředí je přizpůsobeno pro tvorbu CAD vizualizací. Designér je schopen rychle vytvořit nádherné obrazy a animace.
  • Rozsáhlé knihovny obsahující materiály a scény prostředí umožňují snadno dosáhnout vysoce kvalitních výsledků, dokonce bez potřeby grafického uměleckého vzdělání!
  • In addition to photorealistic rendering, CINEMA 4D pro fotorealistický rendering navíc také umožňuje designérům dát svým 3D modelům ilustrační vzhled. Tento vzhled může být od „skice“ až po velice precizní a detailní.  Ještě důležitější je, že fotorealistický a ilustrační vzhled můžete kombinovat!
  • Renderovací engine CINEMA 4D a celé prostředí bylo vyladěno pro optimální výkon a vyžaduje jen zlomek normálního času pro renderování.
  • Pro renderování rozsáhlejších animací je k dispozici síťový rendering až pro 3 pracovní stanice. Síťový renderer je postaven na bázi TCP/IP a nevyžaduje žádné administrátorské zásahy do existující sítě.

Environment Scenes

Nejdůležitější možnosti nové verze Engineering Edition:

  • Přepracovaný management scén nabízí lepší přehled při práci na větších a komplexnějších projektech, zjednodušuje umísťování objektů.
  • Systém interaktivní kontextové nápovědy poskytuje kompletní a zhuštěné informace o každé jednotlivé funkci, přímo v CINEMA 4D. Žádný software navíc není potřeba!
  • Výkonný náhledový renderer počítá rychle a ve výstupní kvalitě, včetně odrazů a průhledností. Renderovat se může celý viewport nebo pouze zvolená oblast.
  • Přepracované uživatelské rozhraní nabízí stovky nových funkcí, vylepšený OpenGL display, rozšířené animační možnosti a mnoho dalšího…

(C) BMW Group

 

 

 

Podporované formáty souborů:

 

Inventor, MilkShape 3D, Minolta Vivid 700, MOL Molecular Database, Pro/Engineer, Protein (Molecular) Database, Rhino-3D /OpenNURBS, StereoLithography STL, Wavefront OBJ, XGL, DWG, IGES, Solid Edge, SolidWorks, ACIS SAT, Granite “g-plugs”, Parasolids, STEP, VDA-FS

Importování těchto CAD formátů je v CINEMA 4D standardní funkcí. Dodatečně je možné si přikoupit exportování polygonových souborů v těchto formátech ze CINEMA 4D.